Ливърпул и Кристъл Палас игарят при резултат 0:1 в мач от

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Кристъл Палас 0:1, греда за мърсисайдци

Ливърпул и Кристъл Палас игарят при резултат 0:1  в мач от 33-ия кръг във Висшата лига. Срещата може да гледате онлайн по DIEMA SPORT, а на Gong.bg също следим забавните моменти.

Двубоят стартира с рискова офанзива на гостите и остро центриране от левия фланг на Еберечи Езе, само че Алисон се намеси. След това " алените " постановиха надзор над топката и започнаха да диктуват събитията.

В седмата минута бърза контраофанзива хвана отбраната на Палас неподготвена. Това разреши на Дарвин Нуньес да стреля към вратата, само че уругваецът не откри очертанията на вратата.

Лондонският клуб изчака своя миг и в 14-ата минута откри резултата след прелестна офанзива. След многоходова композиция Майкъл Олис пусна пас към Тарик Мичел. Левият бранител от аутлинията върна топката към Еберечи Езе в наказателното поле, а офанзивният футболист се разписа с едно допиране.

Минути по-късно Жан-Филип Матета беше изведен самичък против Алисон. Нападателят копна вратаря, само че Анди Робъртсън спринтира към вратата и с шпагат в последния миг мазета топката от голлинията.

В средата на полувремето футболистите на Юрген Клоп натиснаха и за минути сътвориха две неповторими обстановки за гол. И двете се откриха пред Луис Диас, като колумбиецът първо удари греда, а по-късно беше спрян и от вратаря Хендерсън.

LIVE  Ливърпул - Кристъл Палас 0:1

0:1 Еберечи Езе 14'

Стартови сформира:

Ливърпул: 1. Алисон Бекер (К), 84. Конър Брадли, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 26. Андрю Робъртсън,17. Къртис Джоунс, 3 Уатару Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 11. Мохамед Салах, 9. Дарвин Нуньес, 7. Луис Диас